Ana Sayfa ›› Hakkımızda


Hakkımızda

Kuruluş ve tarihçe; Logos Yayıncılık 1986 yılında kurulmuş ve günümüze kadar sadece tıp yayıncılığı yaparak çalışmalarını sürdürmüş, alanında uzman bir akademik yayıncılık şirketidir. 1989 senesinden itibaren uluslararası saygın medikal yayıncılık firmaları ile işbirliği yaparak Türk Tıp camiasına çeşitli yayınlar kazandırmış bilimsel ve akademik çalışmalara destek olmuştur. Günümüzde akademik alandaki kitap ve süreli yayınların gerek elektronik gerekse basılı yayıncılığını profesyonel bir anlayışla devam ettirmektedir. 

Öncelikli amacımız hizmet verdiğimiz akademik dergilerimizi ulusal ve uluslararası bilimsel yayın standartları çerçevesinde hazırlayarak dergilerin etki faktörlerini arttırmak, popüler veri tabanlarında yer almalarını sağlamak ve böylece ihtiyaç duyan herkesin bilimsel bilgiye ulaşabilmesine aracı olmaktır. 

 

Misyonumuz; etik bir anlayışla hazırlanan akademik çalışmaların en doğru ve en kolay şekilde araştırmacıya ulaşmasını sağlayarak Türkiye’de akademik tıp yayıncılığı alanındaki gelişmelere destek olmak, bilimsel literatüre katkıda bulunmak, sağlık bilimleri alanındaki gelişmeleri yakından takip ederek güncel ve sürekli bir bilgi iletişim platformu yaratmaktır.

Bütün bu amaçlar doğrultusunda, uluslararası yayıncılık firmalarıyla, saygın ilaç firmalarıyla, çeşitli tıbbi derneklerle ve sağlık sektöründeki diğer yan kuruluşlarla işbirliği içerisinde ortak çalışmalar yürütülmektedir.

Dergilerimiz kâr amacı gütmeyen kuruluşlar tarafından açık erişim olarak yayına çıkarılması istenen, bunun karşılığında yazarlardan ve/veya okuyuculardan herhangi bir ücret talep etmeyen herkesin erişimine açık dergilerdir. 

 

Logos Tıp Yayıncılığı
Yildiz Posta Cad. Sinan Apt. No:36
D.63-64 Gayrettepe 34349 Istanbul
 
Fax :
(212) 288 0541
(212) 288 5022
(212) 211 6185
  E-mail
[email protected]
  Google Maps için tıklayın